+420 606 123 545 info@karavanynera.cz Rychlý vzkaz

"Když karavan, tak od Karavany Nera"

Jak se starat o karavan

Mít karavan není jen o nekonečné radosti a pohodě při cestách a na dovolené, ale vlastnictví karavanu přináší také potřebu se o něj dobře starat. To platí u každého vlastnictví. Karavan nevyjímaje. Takže na co se připravit u karavanu? Nejnáročnějším obdobím je samozřejmě zima. Ne nadarmo se říká, že nejlepší údržba je provoz. V zimě, pokud tedy není karavan využíván k celoročnímu bydlení, je čas, kdy si na karavan moc nevzpomenete. Možná tak jen při snění a plánování další dovolené. Aby jste na jaře neměli oči pro pláč, je zapotřebí karavan zazimovat. Nemusíte však mít obavy. Není důvod se hned objednávat do autorizovaného servisu. Máte-li alespoň trochu prostoru například na zahradě nebo v místě, kde karavan parkujete přes zimu, zvládnete to jednoduše sami.

Voda - důležitá létě, důležitá i v zimě

Voda zamrzá. To je jasná věc. A právě voda může způsobit nemalé problémy, pokud se na ni před zimou zapomene. A proto je zapotřebí vypustit především vodu z nádrže toalety, boileru a celé vodní soustavy. Nezapomeňte i na odpady a podobně. Zkrátka projděte a vypusťte vše, kde se může voda zdržovat. Voda při mrznutí zvětšuje svůj objem a tak může potrhat plastové rozvody.

Před zimou je vhodné také karavan zaplachtovat. Karavany jsou stavěny a konstrukčně řešeny i na zimu, takže bohatě stačí, když plachtou přikryjete jen střechu a nedáte možnost vodě, sněhu a ledu namáhat těsnění například u střešních oken a podobně. Zaplachtování oceníte především na jaře, a to až budete karavan mýt. Střecha bude rozhodně čistější. To neplatí, pokud parkujete karavan někde v hale nebo v jinak zastřešeném stání.

Až se jaro zeptá ...

No a konečně, máme tu jaro a můžeme zase vyrazit karavanem za dobrodružstvím. Než ale vyrazíte na první cestu, je zapotřebí vše zkontrolovat a připravit na sezónu. Nezapomeňte na před zimou povolené sponky a ventily u vodních rozvodu. Zapněte lednici a zjistěte, zda chladí. Pusťte topení a zjistěte zda hřeje. Naleznete-li závadu na spotřebičích, máte ještě dostatek času zajistit opravu nebo výměnu. Nestává se to často, ale ta možnost tu samozřejmě je.

Z naší nabídky vybíráme a DOPORUČUJEME:

Tabbert DA VINCI 540 E

tabbert-da-vinci-540-e

Nabízíme pohodlný, moderní a prostorný karavan Tabbert Da Vinci 540 E až pro 5 osob, vybavený nádherným nábytkem v příjemné barvě. Sedačka ještě zabalená v ochranných igelitech.

Knaus Eifelland Holiday 495

knaus-eifelland-holiday-495

Nabízíme velmi zachovalý cestovní lehký karavan pro 4 osoby s novým moverem pro větší pohodlí při manipulaci nejen v kempu, ale i při parkování.

Fendt Diamant 560

fendt-diamant-560

Nabízíme luxusní rodinný karavan Fendt Diamant 560 který je určený pro 4 - 5 osob, které na cestách hledají pohodlí a bohaté vybavení karavanu včetně moveru a markýzy

Knaus Sudwind Blue 450 TU

knaus-sudwind-blue-450-tu

Nabízíme velmi oblíbený karavan Knaus Sudwind Blue 450 TU pro 4 osoby s rozkládacím sezením a vnitřním vybavením v krásné barvě nábytku.

Karavany z Evropy dovážíme od roku 2003. Na trhu jsme více jak 20 let.

Nabízíme výhradně garážované a nebourané karavany z první ruky.

Zajišťujeme široké spektrum služeb od přihlášení až po přistavení karavanu na místo.