Slovníček ze světa karavanů

Stránka se průběžně doplňuje. Děkujeme za pochopení.


BOJLER - (z anglického boiler od slova boil, vařit) pod tímto označením je ukrytý zásobníkový ohřívač vody, tzn. většinou válec, který slouží k ohřevu vody v karavanu a obsahuje oproti průtokovému ohřívači také zásobu horké vody. V karavenech se montuje jak plynový, tak i elektrický bojler.

KLIMATIZACE - jedná se o zařízení, které upravuje vlastnosti vzduchu, a to především vzduch ochlazuje a zbavuje vlhkosti. Při spuštění klimatizace dochází k přesunu a výměně energie. Z místnosti je odčerpáván teplý vlhký vzduch, který je nahrazován studeným s nižší vlhkostí.

MOVER - jedná se zpravidla o elektrický samostaný pojezd karavanu na dálkové ovládání, které umožňuje opatrné manévrování například v kempu na místo stání karavanu.

SOLARNÍ PANELY - také pod označením sluneční panely - jedná se o fotovoltaické křemíkové polovodičové destičky, které (zjednodušeně) při působení světla, převádí světelnou energii na elektrickou. Takto vzniklou elektrickou energii můžete použít pro napájení elektrických zařízení v karavanu - vnitřní nebo venkovní osvětlení karavanu, ohřev vody atd.

STANOVÁ PŘEDSÍŇdalší prostor karavanu, který je minimálně stejně dlouhý, jako délka obytné části karavanu a hloubka bývá minimálně 240 cm a více. Zpravidla tento prostor slouží k umístění sezení, grilování a podobně.

Prodej karavanů z dovozu

Již několik let zajišťujeme prodej karavanů z dovozu a vybíráme pro vás ty nejzajímavější karavany ze Švýcarska, Holandska a Německa.

přečíst celé

Nové modely karavanů

Na závěr roku jsme dovezli nové modely a tak si nyní můžete vybrat z více jak 20 modelů karavanů. Jistě vás některý z nich zaujme a tak v příští sezóně už můžete jet na dovolenou s novým karavanem.

přečíst celé

Nenašli jste svůj karavan?

Nevadí. Kontaktujte nás, popište nám svou představu vysněného karavanu a my vám seženeme karavan přesně dle vašeho přání. Karavany Nera = partner pro vaši dovolenou!

přečíst celé