Jak se starat o karavan

Článek se připravuje. Děkujeme za pochopení.

Mít karavan není jen o nekonečné radosti a pohodě při cestách a na dovolené, ale vlastnictví karavanu přináší také potřebu se o něj dobře starat. To platí u každého vlastnictví. Karavan nevyjímaje. Takže na co se připravit u karavanu? Nejnáročnějším obdobím je samozřejmě zima. Ne nadarmo se říká, že nejlepší údržba je provoz. V zimě, pokud tedy není karavan využíván k celoročnímu bydlení, je čas, kdy si na karavan moc nevzpomenete. Možná tak jen při snění a plánování další dovolené. Aby jste na jaře neměli oči pro pláč, je zapotřebí karavan zazimovat. Nemusíte však mít obavy. Není důvod se hned objednávat do autorizovaného servisu. Máte-li alespoň trochu prostoru například na zahradě nebo v místě, kde karavan parkujete přes zimu, zvládnete to jednoduše sami.

Voda – důležitá v létě, důležitá i v zimě

Voda zamrzá. To je jasná věc. A právě voda může způsobit nemalé problémy, pokud se na ni před zimou zapomene. A proto je zapotřebí vypustit především vodu z nádrže toalety, boileru a celé vodní soustavy. Nezapomeňte i na odpady a podobně. Zkrátka projděte a vypusťte vše, kde se může voda zdržovat. Voda při mrznutí zvětšuje svůj objem a tak může potrhat plastové rozvody.

Před zimou je vhodné také karavan zaplachtovat. Karavany jsou stavěny a konstrukčně řešeny i na zimu, takže bohatě stačí, když plachtou přikryjete jen střechu a nedáte možnost vodě, sněhu a ledu namáhat těsnění například u střešních oken a podobně. Zaplachtování oceníte především na jaře, a to až budete karavan mýt. Střecha bude rozhodně čistější. To neplatí, pokud parkujete karavan někde v hale nebo v jinak zastřešeném stání.

Až se jaro zeptá …

No a konečně, máme tu jaro a můžeme zase vyrazit karavanem za dobrodružstvím. Než ale vyrazíte na první cestu, je zapotřebí vše zkontrolovat a připravit na sezónu. Nezapomeňte na před zimou povolené sponky a ventily u vodních rozvodu. Zapněte lednici a zjistěte, zda chladí. Pusťte topení a zjistěte zda hřeje. Naleznete-li závadu na spotřebičích, máte ještě dostatek času zajistit opravu nebo výměnu. Nestává se to často, ale ta možnost tu samozřejmě je.

Prodej karavanů z dovozu

Již několik let zajišťujeme prodej karavanů z dovozu a vybíráme pro vás ty nejzajímavější karavany ze Švýcarska, Holandska a Německa.

přečíst celé

Nové modely karavanů

Na závěr roku jsme dovezli nové modely a tak si nyní můžete vybrat z více jak 20 modelů karavanů. Jistě vás některý z nich zaujme a tak v příští sezóně už můžete jet na dovolenou s novým karavanem.

přečíst celé

Nenašli jste svůj karavan?

Nevadí. Kontaktujte nás, popište nám svou představu vysněného karavanu a my vám seženeme karavan přesně dle vašeho přání. Karavany Nera = partner pro vaši dovolenou!

přečíst celé